Domowa apteczka

Leki chowane na czarną godzinę, na niespodziewany ból czy wypadek. Czasem dawno po terminie ważności. Ryzykować i brać, czy odpuścić?

Polacy w coraz większym stopniu dbają o swoje zdrowie: wiedzą, jak postępować, by je zachować, a w razie choroby postępują odpowiedzialnie, by je odzyskać. Mają świadomość konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych, jako podstawy racjonalnego zarządzania swoim zdrowiem. Korzystają z dostępnej pomocy oraz sprawdzonych źródeł wiedzy oraz znają swoje prawa i je egzekwują.

Aleksandra Kielan, dyrektor biura fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani:

Nasza fundacja jest dość młoda. Zajmujemy się działaniami na rzecz zdrowia. Staramy się prowadzić edukację zdrowotną, uświadamiać pacjenta. Wzmacniać jego głos w debacie publicznej, ale również aktywizować go, aby stawał się takim samodzielnym, świadomym i odpowiedzialnym pacjentem w systemie ochrony zdrowia, który mógłby ten system, swoją wiedzą, trochę odciążyć.

Przewietrz apteczkę!

Inicjatywa powstała dwa lata temu. Przez ten czas prowadziliśmy działania w świecie wirtualnym, gdzie publikowaliśmy materiały edukacyjne skierowane do różnych grup społecznych.

Aleksandra Kielan, dyrektor biura fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani:

Prowadzimy również działania w świecie rzeczywistym. Skoncentrowaliśmy się na grupie seniorów, ponieważ to oni najczęściej popełniają błędy w farmakoterapii. Seniorzy zażywają najwięcej leków, które mogą wchodzić ze sobą w niechciane reakcje. Prowadzimy warsztaty dla seniorów, jeździmy na uniwersytety trzeciego wieku, do domów dziennego pobytu, wszędzie tam, gdzie tych seniorów możemy znaleźć. Podczas warsztatów mówimy o tym w jaki sposób poprawnie leki przechowywać. Jeżeli zostały nam jakieś leki np. po antybiotykoterapii, to w jaki sposób bezpiecznie je utylizować,. Jak kompletować swoją domową apteczkę, jak ona powinna wyglądać, w jakich miejscach powinniśmy te leki przechowywać. Staramy się pokazać aspekt praktyczny, bo on interesuje naszych odbiorców najbardziej. Prosimy aby seniorzy na warsztaty zabierali swoje apteczki, żeby na żywo pokazać im praktyczne informacje.

informacja prasowa: NewsrmTV 

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza