Bezpieczne wspomaganie stawów

Klasycznym sposobem łagodzenia bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów jest stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Mechanizm ich działania polega m.in. na tym, że hamują one produkcję prostaglandyn, które wytwarzane są w organizmie w czasie procesu zapalnego. Niestety hamują one wytwarzanie prostaglandyn zarówno nasilających proces zapalny, jak i przeciwzapalnych.

Szkodliwe działanie leków przeciwzapalnych

Leki przeciwzapalne mogą uszkadzać przewód pokarmowy, nerki, szpik kostny, a także zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca.

Zaburzenia pracy nerek

Zaburzona praca nerek skutkuje zatrzymaniem wody w organizmie, a tym samym powstawaniem obrzęków oraz wzrostem ciśnienia tętniczego krwi. Jest to szczególnie widoczne u osób starszych, chorujących na choroby serca. Najbardziej niekorzystny efekt, zwłaszcza przy upośledzonej funkcji nerek, wykazują leki o przedłużonym działaniu.

Zaburzenia pracy mózgu

Leki przeciwzapalne wywołują także zaburzenia pracy mózgu, np. bezsenność i depresję.

Terapia produktami pochodzenia naturalnego

Produkty pochodzenia naturalnego, do których można zaliczyć korzeń hakorośli i siarczan glukozaminy, stanowią cenne narzędzie terapeutyczne w zespołach bólowych. Ich zaletą jest bezpieczeństwo oraz stosunkowo duża skuteczność w łagodzeniu dolegliwości. Stosowanie tych surowców pozwala na ograniczenie, a nawet eliminację z metody leczenia NLPZ. Przekłada się to na lepsze tolerowanie przez pacjentów terapii zespołów bólowych. Jest to szczególnie dobra alternatywa dla osób starszych. To one zwykle źle znoszą klasyczne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.

W naszym Centrum Ziołolecznictwa zalecamy suplementację diety Artrobonem, który zawiera wyżej wymienione składniki. Należy pamiętać, że nieodłącznym elementem leczenia w przypadku stanów zwyrodnieniowych jest rehabilitacja, zwłaszcza terapia manualna i akupunktura. Ta ostatnia metoda znakomicie sprawdza się zwłaszcza w przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów kolanowych i biodrowych.

informacja prasowa: Bonimed

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza