Profilaktyka choroby Hashimoto

Choroba Hashimoto to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Do niedawna w zasadzie nie leczono przyczyn tego schorzenia. Stosowano jedynie preparaty uzupełniające poziom L-tyroksyny, która nie jest produkowana w wystarczającej ilości przez uszkodzoną tarczycę.

Hashimoto a zespół nieszczelnego jelita

Obecnie coraz więcej informacji sugeruje, że proces uszkadzania tarczycy prowokowany jest przez tzw. zespół nieszczelnego jelita. Aby zapobiec przenikaniu przez ścianę jelita obcogatunkowego białka, które prowokuje powstanie odpowiedzi immunologicznej, należy stosować zioła łagodzące stan zapalny toczący się w jelitach.

Ziołowe mieszanki

Dobrym rozwiązaniem może być suplementacja diety mieszanką ziołową Bobonisan (2 razy dziennie napar z 1 saszetki). Polecamy również stosowanie bakterii probiotycznych zawartych w produkcie Bactibon complex (2 razy dziennie 1 kapsułka). Korzystne jest także uzupełnienie diety w błonnik pokarmowy (polecamy preparat Regulobon). Korzystne może być również używanie kapsułek zawierających olej z nasion czarnuszki siewnej (Alerbon).

Czego unikać?

Unikać należy spożywania produktów wywołujących nietolerancję pokarmową, taką substancją może być gluten. Jeżeli mimo tego dojdzie do procesu autoimmunologicznego należy suplementować dietę ekstraktem z korzenia piwonii białej. Zalecamy go również w przypadku innych schorzeń o podłożu autoimmunologicznym, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń czy łuszczyca.

informacja prasowa: Bonimed

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza