Czy jest związek pomiędzy klimakterium a klimatyzacją?

Tak i nie jest to związek jedynie słowotwórczy. W trudnym okresie menopauzy panie nader często oczekują włączenia klimatyzacji nawet w niezbyt upalny dzień.

Objawy klimakterium

Uderzenia gorąca nie są jedynymi objawami, które trapią kobiety w okresie menopauzy. Dochodzi do nich nadpotliwość i drażliwość. Okres klimakterium powoduje także większe prawdopodobieństwo, że zwiększy się ich masa ciała oraz pogorszy się wygląd skóry.

Czy zioła moga pomóc?

Surowce zielarskie mogą łagodzić wiele z dolegliwości okołoklimakteryjnych. Jednym z najlepiej przebadanych jest korzeń pluskwicy groniastej. W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza używamy preparatu Klimaktobon zawierającego ekstrakt z tej rośliny. Dodatkowym składnikiem Klimaktobonu są szyszki chmielu, które przyczyniają się do łagodzenia nadmiernej nerwowości, a także wywołują w organizmie kobiety efekt podobny do żeńskich hormonów płciowych – estrogenów. W przypadku nadmiernego krwawienia miesięcznego, które również może towarzyszyć zaczynającej się menopauzie, znakomite efekty uzyskuje się stosując sok z ziela krwawnika.

informacja prasowa: Bonimed

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza