Czy kawa jest zdrowa dla serca?

To, że kawa rozjaśnia umysł i łagodzi efekty spadków ciśnienia atmosferycznego było od dawna wiadome. Istniały jednak kontrowersje wokół twierdzenia, że kawa przyczynia się do zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Z czasem nauka przychyliła się do poglądu, iż układ krążenia ma się dobrze po kawie.

Zauważono, że kawa zmniejsza się ilość udarów mózgu i ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II. Od niedawna wiemy także, jaki jest mechanizm tego prozdrowotnego działania. Okazuje się, że kofeina zawarta w kawie chroni śródbłonek naczyń krwionośnych pokrywający je od wewnątrz, co ma kardynalne znaczenie dla zapobiegania rozwojowi miażdżycy oraz zakrzepom naczyniowym. Ponadto poprzez aktywacje mitochondriów zapobiega apoptozie, czyli zaprogramowanej śmierci komórek mięśnia sercowego.

Preparaty z kwiatostanem głogu

Osoby cierpiące na choroby układu sercowo-naczyniowego powinny pamiętać o prozdrowotnym działaniu kwiatostanu głogu. Wykorzystujemy ten surowiec zielarski w naszym Centrum Ziołolecznictwa w kilku preparatach, które zalecamy pacjentom. Na czele tej grupy stoją słynne krople geriatryczne Ojca Grzegorza Cardiobonisol. Sugerujemy także suplementację diety mieszanką ziołową Cardiobonisan oraz kapsułkami Cardiobon. Wszystkie te produkty zawierają kwiatostan głogu.

Esencja wina w kroplach

Świetnym uzupełnieniem terapii chorób kardiologicznych jest czerwone wino w ilości 1-2 lampek dziennie lub alkoholowy ekstrakt ze skórek winogron standaryzowany na zawartość resweratrolu. My stosujemy Resveratrol – esencję wina w kroplach. Pacjenci chorzy na serce powinni uzupełniać dietę o koenzym Q10, zwłaszcza ci, którzy są w starszym wieku i stosują statyny. Polecamy Koenzym Q10 Ojca Grzegorza, którego niepodważalnym atutem jest jego jakość farmaceutyczna.

informacja prasowa: Bonimed

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza