Pasożyty jelitowe a astma

Pasożyty jelitowe to często „nieproszeni lokatorzy”, zwłaszcza w organizmach dzieci w wieku przedszkolnym. Nie znaczy to jednak, że tylko one mają ten problem. Jeżeli dziecko zarazi się owsikami w przedszkolu to przenosi tą infekcję na domowników.

Do tej pory pasożyty jelitowe wiązano z niedyspozycjami przewodu pokarmowego. Okazuje się jednak, że układ pokarmowy nie jest jedynym układem, który cierpi na skutek pasożytów.

Pasożyty prowokują występowanie astmy

Jak wynika z publikacji dr Ireny Wartołowskiej, długoletniego pracownika dziecięcej poradni alergologicznej, o Po pozbyciu się robaków pacjenci przestali chorować na nawracające nieżyty dróg oddechowych, ustępowała u nich także nadpotliwość. Zakażenia pasożytami jelitowymi, takimi jak owsiki i lamblie, zwiększają prawdopodobieństwo infekcji wirusowych. Po usunięciu z organizmu owsików, glist i włosogłówki mija kaszel o charakterze spastycznym.

Nie jest to pierwsze doniesienie na temat tego, że pasożyty mogą indukować powstawanie dolegliwości w innych niż układ pokarmowy częściach ciała. Gdy nie ma jasności co do przyczyny dolegliwości u pacjentów, stosujemy preparaty ziołowe, które ułatwiają pozbycie się pasożytów jelitowych. Czasami przynosi to bardzo dobry skutek. Sugerujemy zastosowanie wówczas preparatów Vernikabon i Alerbon.

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza