MAŁY ALERGIK NA WAKACJACH

Kichanie, świąd nosa czy łzawienie mogą uprzykrzyć wakacje dzieciom, które cierpią z powodu alergii. Latem silnie pylą trawy i zioła m.in. pokrzywy oraz bylice. Dlatego przy planowaniu wyjazdu warto wziąć pod uwagę kalendarz pyleń i komunikaty o stężeniu pyłków w poszczególnych rejonach kraju. Należy też zastanowić się nad miejscem urlopu: polecane są wyjazdy nad morze, ponieważ stężenie alergenów w powietrzu jest tam mniejsze, oraz w góry. W wakacyjnej apteczce nie powinno zabraknąć nowoczesnych leków antyhistaminowych, które nie powodują działań niepożądanych i niwelują objawy alergii.

– Rodzice często pytają, jakie leki antyalergiczne powinni zabrać na wakacyjny wyjazd. Dla małych alergików istotny jest sposób podawania leku. Chodzi o to, aby był on łatwo przyswajalny, nie wymagał popijania, a także miał przyjemny smak. To ważne także dla rodziców, chcą mieć pewność, że dziecko nie zakrztusi się przyjmowanym lekiem. Dodatkowo, że lek zadziała szybko i uwolni od alergii na cały dzień – mówi dr n. med. Aleksandra Kindracka, alergolog, pediatra.

– Optymalnym rozwiązaniem są leki nowej generacji, które nie powodują senności ani spadku koncentracji, np. desloratadyna.

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza