Współpraca lekarza i farmaceuty – nowe wizje kreowane w Bydgoszczy

18-20 maja br. w Bydgoszczy na uczelni Collegium Medicum odbędzie się ogólnopolska konferencja „Opieka nad pacjentem onkologicznym – wyzwanie dla lekarza i farmaceuty”.

Towarzyszyć jej będą I Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych i V Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej. Jest to do tej pory największe wydarzenie organizowane wspólnie przez studentów medycyny i farmacji, reprezentujących dwie niezależne organizacje studenckie – Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSAPoland.

Podczas konferencji poruszony zostanie temat pacjenta onkologicznego w szerokim zakresie elementów opieki zdrowotnej. Począwszy od farmakoterapii bólu i analizy leków przyjmowanych przez chorego, aż po współpracę lekarza i farmaceuty na oddziale onkologicznym w Polsce i za granicą. Rola obu profesji jest tutaj niezwykle istotna, a wzajemne uzupełnianie się wiedzą i doświadczeniem pozwala w znaczącym stopniu zwiększyć efektywność leczenia. Czas, żeby ta współpraca zaistniała również w Polsce.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również V Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, podczas którego studenci farmacji będą mieli okazję wykorzystać zarówno teoretyczną wiedzę z technologii postaci leku recepturowego, jak i praktyczne umiejętności wykonania preparatów magistralnych.

Innowację w skali krajowej stanowi Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych. Jest to inicjatywa skupiająca się na rozwijaniu porozumienia i wymianie wiedzy pomiędzy studentami farmacji oraz medycyny, co przekłada się na budowanie współpracy między przyszłymi reprezentantami zawodów lekarza i farmaceuty.

Uczestnicy konferencji wezmą udział również w warsztatach, m.in. w IV edycji „Recepty na sukces” organizowanej przez firmę Gedeon Richter. Omawiana tematyka dotyczyć będzie współpracy lekarza i farmaceuty, podsumowując tym samym spotkania dyskusyjne odbywające się obecnie w wielu miastach Polski. Całość wydarzenia zwieńczy uroczysta gala finałowa. Dla Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland nadchodzące wydarzenie jest niezwykle istotne. Umożliwia poszerzenie wiedzy praktycznej i teoretycznej uczestników w dziedzinie nauk medycznych i farmaceutycznych oraz integrowanie środowiska studentów farmacji i medycyny na szczeblu lokalnym oraz ogólnopolskim.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza